Pelek Tur-Tur przemeblowanie

Pelek już się zadomowił i zyskał troszkę więcej przestrzeni w pudle za sprawą mostków i podwieszanej półeczki. Wszystko dlatego, że docelowy ogromny kołowrotek dotarł nareszcie i zabrał sporo miejsca. Obecnie wygląda to tak:

s1 s2 s3 s4

Gniazdo jest na prawo od domku w stercie siana i trocin. Domek służy jako spiżarnia i przedpokój, do sypialni Peleś włazi podkopując się pod chatką.

Sam pensjonariusz naszego kurortu jest bardzo nieuchwytny dla niewprawnego obiektywu. Jedynie dyniowe pestki zatrzymały go na chwilkę:

p2 p3p1

 

6 komentarzy do “Pelek Tur-Tur przemeblowanie

 1. Asia

  Zawsze wydawało mi się, że myszki są lepszy zwierzątkiem niż chomiczek dla dziecka. Głównie dlatego, że nie ugryzą. Ale chyba z chomiczkiem więcej ciekawych obserwacji. Pewnie niedługo tez bede rozważać ten dylemat. Chomiczek/myszka

  Odpowiedz
 2. Kess Autor wpisu

  Hm… mnie się wydaje, że myszki też gryzą, tak samo jak dżungary. Mam tylko nadzieję że jeśli dla dziecka to ma co najmniej około dziewięciu lat 🙂 Zawsze się bałam, że młodsze za szybko się znudzi, albo zrobi krzywdę nieświadomie…albo jedno i drugie.
  Co do obserwacji to chomik wstaje, kiedy mój syn idzie spać, a zasypia kiedy Młody się budzi. To nocny zwierzak 🙂 Jak raz na kilka dni się zobaczą to wszystko 🙂 Zależy ile dziecko ma lat. Nasz chomik jest raczej z potrzeby opiekowania się i gdybym miała rozważać zwierzaka pod kątem dziecka i aspektów wychowawczo obserwacyjnych wybrałabym raczej kota. Głównie dlatego, że można się z nim bawić i sam się obroni kiedy dziecko będzie zbyt natarczywe. Opieki tyle samo co z każdym innym zwierzakiem, karmienie, weterynarz, zabawa, czas itp. 🙂 Kiedy mój syn się urodził mieszkały z nami dwa koty. Potem już tylko Szlaki i niesamowite było to jak kot może sobie dziecko wychować. Teraz Młody przy każdym zwierzaku jest super delikatny. Polecam 🙂

  Odpowiedz
 3. Sodar

  Witam
  Dobrym usprawnieniem byłoby dodanie wentylacji w terrarium. Ono od góry jest otwarte ale jak wiadomo dwutlenek węgla jest cięzszy od powietrza i gromadzi się przy dnie. Najlepszy będzie wolnoobrotowy wentylatorek 12cm lub wiecej od obudów komputerowych, podłączony do zasilacza 12V. Można zastosowac wyłącznik czasowy lub kontrolować samemu.

  Odpowiedz
 4. Sodar

  Zapomniałem dodać że one są niemal bezgłośne, więc nie ma obaw o hałas. A najlepiej zamontować w roku górnej krawędzi skierowany „do dołu”.

  Odpowiedz

Leave a Reply